DEMİRCİ'YE İHANET
Belediye Başkanı Selami Selçuk " Demirci'de yabancı bilim adamlarının katılımları ile yapılacak olan uluslararası kongre ve gündemdeki son konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Demirci'nin geleceği için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Selami Selçuk, ilçemizi, ürünlerini, tarihi ve görsel değerlerini dünya ya tanıtacak bir organizasyonu maalesef kaçırdık "dedi.
Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin Eğitim Bilimleri ile ilgili uluslar arası bir kongre tertip edeceğini öğrenince bu kongrenin Demircimizde yapılmasına talip olduk. Amacımız 200’ü aşkın uluslar arası bilim insanının yardımlarıyla birlikte Demircimize gelip konaklayacağı bir kongre bizleri ve Demircimizi seven herkesi heyecanlandırdı. Bu heyecanla bu konuda neler yapabileceğimizi sorduğumuzda Dekanımız Prof. Dr. Ahmet ATAÇ Bey; ‘bunun için öncelikle bir kongre merkezinin yapılması lazım. Bize 45 gün içerisinde bir kongre merkezi yaparsanız bu uluslar arası Eğitim Bilimleri kongresini Demircimize kazandırabiliriz’ dedi.
Başkan Selçuk " Hemen yer arayışına başladık. Ancak sürenin kısıtlı olması sebebiyle otopark ve salonlarıyla en az 1500 m2 alan gerektiren arsayı temin edemedik. Hisar kaplıcalarının sahip olduğu 300 kişilik konaklama kapasitesini de dikkate alarak kongre merkezinin orada yapılmasının daha uygun olacağına karar verdik. Ancak orada arsamız yeterli değildi.İstenilen büyüklüğe ulaşmak için orman arazisine taşımak gerekiyordu. Aciliyetle Orman İdaresine 2/B kapsamında arsanın Belediyemize tahsis edilmesini talep ettik. Ancak bu talebin gerçekleşmesi en az birkaç ay zaman gerektiriyordu.Bu uluslar arası kongrenin Demircimizde yapılmasının ilçemize kazandıracaklarını düşünerek bir taraftan Orman İşletmesiyle resmi işlemleri yürütüp, diğer taraftan inşaat çalışmalarını başlattık. Çünkü çok kısa bir süremiz vardı. 10 Mayıs’taki kongreye binamızı yetiştirmemiz gerekiyordu. Biz ilçemizdeki insanların, Demircimize hizmet etme söz konusu olduğunda her türlü, siyasi ve şahsi hesabı bir tarafa bırakıp Demircimiz için çalışmasalar bile iyi niyetli davranacaklarını umuyorduk" dedi.
Başkan Selami Selçuk sözlerine şöyle devam etti ; Maalesef Belediye Başkanı Selami SELÇUK’a zarar vermeyi Demirci menfaatinin üstünde tutan kişi ve arkasındakiler önce Orman Bakanlığına, ardından BİMER ve CİMER’e ve en sonunda Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulundular. 200’ü yabancı ve yardımcıları ile 200’e yakın yerli bilim insanının katılacağı uluslar arası Eğitim Bilimleri kongresi böylece durduruldu. Söz konusu kongre Manisa’ya kaydırıldı.Bu yüzden ilçemizi, ürünlerini, tarihi ve görsel değerlerini dünya ya tanıtacak bu organizasyonu kaçırmış olduk. Sebep olanları önce Allah’a sonra kadirbilir ve ferasetli Demircililere havale ediyorum. Demircimize hizmet aşkımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Söz konusu kongre merkezinin yasal prosedürünü kısa sürede tamamlayıp ilçemizi kongre turizmine açacağız. Bunu ilçe halkımıza şimdiden müjdeleyebiliriz. Demirci düşmanları şimdiden üzülmeye başlasınlar "dedi.
Demirci Halıkent Gazetesi de Belediye Başkanı Selami Selçuk'un, bu önemli açıklamalarını 09 Mayıs tarihli sayısında sürmanşetten yayınlandı.
 
Anahtar Kelimeler:
demirci ye ihanet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol