DEMİRCİ'DE 21 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI
Alınan bilgiye göre Demirci İlçesine bağlı Kargınışıklar mahallesi Kargınışıklar Basri Koçyiğit Ortaokulun da okul lavabolarına temizlik amaçlı döküldüğü iddia edilen temizlik malzemesinden 21 öğrenci etkilendi.
Okul hizmetlisi Yasin Karakaya tarafından Okul Müdürüne haber verilmesinin ardından, Demirci, Selendi ve Köprübaşı ilçelerinden 4 ambulans mahalleye gönderildi. Öğrenciler ambulanslarla ve sivil araçlarla hastaneye getirildi.
9 Erkek öğrenci, 12 kız öğrenci ve 1 okul personeli ile birlikte 22  kişi temizlik maddesinin lavabolara dökülmesi ve kimyasal uçuşmadan etkilenerek devlet hastanesinde tedavi altına alındı. Öğrencilerinin durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, gün boyu hastanede müşahede altında tutulacağı belirtildi.
Çocuklarının hastaneye kaldırıldığı öğrenen ailelere de hastaneye akın etti. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kaya'da hastaneye giderek öğrencilerle ilgilendi, durumları hakkında bilgi aldı.
Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş güvenliği sağlığı ekipleri olay mahallinde inceleme yaptığı ve yaşanan olayla rapor tuttuğu öğrenildi.
Demirci İlçe Jandarma Komutanlığınca  yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol