Hatay’da öğrenciler gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı
Hatay’ın Payas ilçesinde 100’den fazla ortaokul öğrencisi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Payas Fahrettin Altay Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler, iddiaya göre sabah saatlerinde okul kantininden aldıkları meyve suyu ve yedikleri gıda sonrası baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti üzerine rahatsızlandı.
Okul idaresinin haber vermesi üzerine zehirlenme şüphesiyle Dörtyol Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 100’ün üzerinde öğrenci tedavi altına alındı.
Hastane başhekimliği hastanede gerekli önlemleri en üst seviyeye çıkarırken, hastanede yer kalmaması üzerine öğrencilerin bazıları kollarına takılan serumlarla hastane girişinde beklemek zorunda kaldı.
Çocuklarının hastaneye kaldırıldığını duyan aileler ise hastaneye akın ederek endişeli gözlerle çocuklarının sağlık durumu hakkında bilgiler aldı
Yapılan test ve kontrollerde çocukların yedikleri bir gıdadan rahatsızlandıklarının tahmin edildiği, öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Durumu iyi olan öğrenciler yapılan kontroller sonrası evlerine gönderildiler.
Bazı öğrenciler satılan meyve suyunun son kullanım tarihinin geçtiğini iddia ettiler. Yaşanan zehirlenme olayı sonrası Kaymakamlık tarafından soruşturma başlatılırken, ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri numuneleri alarak inceleme başlattı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol