İsmetiye’de Sondaj Çalışmaları Tamamlandı
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde açtığı yeni sondajlarla yerleşim yerlerini yeterli ve kaliteli içme suyuna kavuşturmaya devam ediyor. MASKİ’nin bu kapsamda Alaşehir ilçesine bağlı İsmetiye Mahallesi’nde yürüttüğü sondaj çalışmalarında da sona gelindi. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde açılan 125 metre derinliğindeki kuyudan saniyede 4 buçuk litre verimine sahip içme suyu elde edildi. Suyun nitelik analizi için ilgili dairede görevli mühendislerce alınan numuneler İzmir Halk Sağlığı Laboratuvarı’na teslim edildi. Analiz sonuçları neticesinde suyun mahallenin içme suyu deposuna bağlantısı gerçekleştirilecek.
Mahallelinin sondaj sevinci
Mahalle sakinlerinden Aydın Demirtaş , “İsmetiye halkı olarak MASKİ’den çok memnunuz. Yeni sondajımızdan gelen suyumuz çok güzel. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Tüm başkanlarımıza ve yetkililere teşekkürler”
İsmetiye Mahalle Muhtarı Selim Şahin Yaman, “İçme suyu konusunda sıkıntımız vardı. MASKİ Genel Müdürlüğümüz sağolsun bu sıkıntımızı yeni bir sondaj kuyusu açarak giderdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Alaşehir Belediye Başkanımıza ve MASKİ’ye şahsım ve mahallem adına teşekkürlerimi sunarım”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol