İsmailbey Deresi’nin Islah Çalışması Başladı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçesine bağlı İsmailbey Mahallesi’nde bulunan derede ıslah çalışmasına başladı. MASKİ, kutu menfez çalışması ile vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayacak.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan derelerde temizlik, ıslah ve korkuluk çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Alaşehir ilçesine bağlı İsmailbey Mahallesi’nde bulunan derenin üzerindeki yolda çökmeler sonucu ortaya çıkan tehlikeyi kutu menfez çalışması ile ortadan kaldırıyor. Dere yatağında tıkanıklıktan dolayı meydana gelen su taşkınları da menfez sayesinde ortadan kaldırılıyor.
Dere üzerinden geçişler güvenli hale getiriliyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in İsmailbey Mahallesi’ndeki derede yürüttüğü menfez çalışmalarından dolayı memnun olduklarını belirten Mahalle Muhtarı İsa Saraç, “Çalışmalardan dolayı çok memnunuz. Mahallemizden geçen derenin yol geçiş noktasında göçükler olduğu için derede tıkanmalar oluyordu. MASKİ, bu sorunumuzu ortadan kaldıracak menfez çalışmasına başladı. Menfez sayesinde mahalle sakinleri dere üzerinden sağlıklı ve güvenli bir şekilde geçiş yapabilecekler. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5