Alaşehir Zabıtasına uyuşturucuyla mücadele eğitimi
Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine, uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılık konularında eğitim verildi. Alaşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen eğitimde, Psikolog Ayşe Ezgi Kavas uyuşturucu maddeler konusunda zabıta personeline bilgiler aktardı.
Eğitimin önemine dikkat çeken Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Öncelikle hepimiz birer, baba, anne, aileyiz. Hepimiz çocuk büyütüyoruz. Uyuşturucu kullanma yaşının ne kadar alt yaşlara indiğini biliyoruz. Bu konuda da hem bir birey olarak hem de kolluk kuvveti olarak emniyete yardımcı olacağız. Uyuşturucusuz, aklıselim, aklı fikri hizmete çalışan bir nesiller yetiştirmek için vereceğimiz mücadele önemli uyuşturucu ve madde bağımlılığının bir ülkenin geleceğini yok edebileceğini ve genç nesilleri geri dönüşü olmayan bir bataklığa sürükleyeceğini bunun için bütün kamu, sivil toplum kuruluşları ve ailelere çok büyük sorumluluk düşmektedir” dedi.
Eğitiminin ardından Psikolog Ayşe Ezgi Kavas, bağımlılık konusunda bilgiler aktardı. ‘Bir kere denemekten bir şey olmaz’ mantığının yanlış olduğunun altını çizdi. Psikolog Ayşe Ezgi Kavas de uyuşturucu maddeler konusunda zabıta ekiplerine slayt eşliğinde bilgiler verdi.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol