Alaşehir'in park ve sokaklarında kış hazırlığı
Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, cadde kenarlarında ve parklarda bulunan ağaçların budama çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan ilçenin 3 mahallesinde de eş zamanlı olarak kilit parke taşı döşenmesine başlandı. 

Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan kış temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında refüjlerde ve parklarda bulunan ağaçların daha sağlıklı olması amacıyla budama yapıldı. Yapılan çalışmalarla birlikte parklar hem güzel bir görünüme kavuşacak hem de elektrik tellerine uzanan dalların kesilmesiyle olası kazaların önüne geçilecek.

Ayrıca Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin tarafından Kemaliye, Horzumkeserler ve Kasaplı mahallelerinde kilit parke taşı döşenmesi çalışmalarına da başlandı. Eş zamanlı olarak başlanan çalışmalar sonunda mahallelerde çamurlu yol kalmayacak. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, "Belediye olarak ilçemizdeki sorunlu yolları bütçemizin elverdiği şekilde bir plan dahilinde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yaptığımız yollarda ayrıca altyapı sorununu da çözerek ilerde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçmeye çalışıyoruz. İlçemizde mevcut olan mahallelerin birçok sokağı kilitli parke taşı ile döşendi. Yapımı devam eden ve sorunlu olan yollarımızdaki çalışmaların tamamlanmasının ardından bu yolları kullanan vatandaşlarımız tozdan ve çamurdan kurtularak rahat bir nefes almış olacaklar. Bütün mahallelerimizin yol sorununu gidermek için çalışmalarımız hazırladığımız plan dahilinde sürecek. Bu çalışmaları en kısa zamanda bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol