Alaşehir çiçeklerle renk cümbüşüne büründü
Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, park, bahçe ve ana arterlere estetik bir görünüm kazandırmak için yoğun mesaisine aralıksız devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün şehrin estetiğine yaptığı katkılar, vatandaşlar tarafından da takdir topluyor. Alaşehir'de kış mevsimi başında toprağa bırakılan 10 bin lale ve 7 bin mevsimlik çiçekle şehir merkezi ve ana caddeler adeta çiçek bahçesine dönüştü. 
İlçe genelindeki parklara, yeni hastane önüne, kavşak ve refüjlere diktiği mevsimlik çiçeklerle Alaşehir'i çiçek bahçesine dönüştüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, daha güzel, daha yeşil bir Alaşehir hedefine ulaşmak için peyzaj, çevre düzenlemesi, yeşillendirme, yeşil alanlarda temizlik ve bakım çalışmalarının yanı sıra kendi serasında mevsimlik çiçeklerde de üretiyor. 
Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler çim biçme, ağaç budama, ağaç bakımı, çiçek dikimi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 
Alaşehir'de kış mevsimi başında toprağa bırakılan 10 bin lale ve 7 bin mevsimlik çiçekle şehir merkezi ve ana caddeler adeta çiçek bahçesine dönüştü. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, ilçenin çiçek bahçesine dönüştüğünü söyleyerek, "Amacımız her alanda olduğu gibi peyzaj çalışmalarında da şehrimizi marka şehir haline getirmektir. Halkımızı daha fazla ve daha güzel yeşil alanlarla buluşturmak için Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün tüm mahallerimiz de yürüttüğü peyzaj çalışmaları şehrimizin estetiğine ayrı bir hava katıyor. Mayıs ayı başından itibaren de petunya, kadife, begonya, ateş çiçeği, sardunya ve yıldız çiçeklerinin ve 20 çeşit mevsimlik çiçeğin dikimi gerçekleştirilecek. İlkbahar, yaz ve sonbahar olmak üzere yılda üç ayrı safhada gerçekleştirilen çiçek dikim çalışmaları sonucunda bu yıl toprakla buluşacak toplam 20 bin çiçekle, memleketimiz Alaşehir renkten renge bürünecek" dedi. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol