Alaşehir Belediyesinden ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli
Yaptığı tüm çalışmalarında insan odaklı hareket eden Alaşehir Belediyesi, budama çalışmalarından elde ettiği odunları, yine ihtiyaç sahibi ailelerin ısınması için vatandaşlara dağıtıyor. 

Belediyelerin halkın yerel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere görev yapan bir kurum olduğunu söyleyen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Başkan Karaçoban'ın talimatıyla harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, budama çalışmalarından elde ettiği odunları, ilçe sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor. Kışın en sert soğuklarında ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinin sıcacık olmasını hedefleyen çalışmanın tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “İhtiyaç sahibi hemşerilerimizin yüzlerinin gülmesine tanık olmaktan dolayı büyük gurur yaşıyoruz. Havaların soğuması ve kış mevsiminin kendisini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte yoğun bir çalışma temposuna girdik. Ekiplerimiz bir yandan park ve yeşil alanları kış şartlarına dayanıklı hale getirirken, diğer taraftan da yeşil dokunun güçlenmesi için mevsimsel budama çalışmaları yapıyor. Ekiplerimiz budamadan elde edilen bu odunları yakılacak boyutlarda kesip, paketleyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ulaştırıyor. İlçemizdeki ocakları ısıtan bu çalışmalarımıza, ara vermeden nisan ayına kadar devam edeceğiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol