Işıkköy’ün Sondajı Devreye Alınıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe genelindeki mahallelerin hasret kaldığı hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyor. MASKİ, Akhisar ilçesine bağlı Işıkköy Mahallesi’nde uzun zamandır mevcut olan ancak faal halde bulunmayan sondaj kuyusunu mahallenin kullanımına kazandırıyor. Yıllar önce İl Özel İdaresi tarafından açılan sondaj kuyusundan çıkan suyun mahalleye ait depoya iletmesi amacıyla bin 200 metre uzunluğunda içme suyu terfi hattı döşendi.
“Eski hattımız sürekli arıza veriyordu”
Işıkköy Mahalle Muhtarı Ömer Köseler, “Mahallemizdeki mevcut eski hat çok uzak bir noktadan geldiği için kışın işletmesi zahmetli oluyor ve devamlı arıza veriyordu. Bunun için MASKİ’ye müracaat ettik. Teknik elemanlar geldi, gerekli incelemeyi yaptılar ve bin 200 metre kadar hat döşendi. Mahallemize hizmetlerinden ve bize gösterdikleri ilgiden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın
Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Sayın Yaşar Coşkun olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol