Çağlak Festivali Sanat Atölyeleri Sergileri açıldı
558. Çağlak Festivali kapsamında Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Büyük Salon’da Sanat Atölyeleri sergileri açılışı yapıldı. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak ve Ali Velestin ile Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu ve Sanat Atölyeleri Sorumlusu Umut Ak’ın katılımı ile açılışları yapıldı.
Tek tek em emeği göz nuru ile yapılan eserleri inceleyen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, tüm sanatçıları tebrik etti. Sanat Atölyeleri Salonunda Berna Özkan Çini Atölyesi, Murat Dalca Ahşap Hediyelik, Şehriban Hatip deri işleme ve geleneksel Türk motifleri atölyesi, Velhan Bulgu resim atölyesi, Selma Tunç ahşap boyama atölyesi, Saadet Atalı resim atölyesi, Aşk-ı Dem özel çini atölyesi yer alıyor. Sergiler 558. Çağlak Festivali kapsamında sanatseverlerin ziyaretine açık kalacağı bildirildi.
Çağlak Festivalinin 558.yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı yaptığı açılış konuşmasında, “ülkemiz de yada dünyada 558 yıldır bir festivali devam ettiren başka çok az şehir vardır diye düşünüyorum. Biz hep birlikte festivalimize sahip çıkıyoruz. Festivalimize sahip çıkarak biz aslında bu şehirle aidiyetimizi güçlendiriyoruz. Bu festival bizim bir tohum gibi her Çağlak Festivali öncesi baharda tohumları dikiyoruz, sonra bu Akhisar’ın değerleri olarak açıyor. Biz aynı çağda yaşayan insanlar olarak bu festivale yeni izler bırakıyoruz. İşte buradaki sergilerimiz gibi yeni değerler katıyoruz. Bu çok güzel, değerli ve anlamlıdır, bunlar da sizler sayesinde oluyor” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol