Akhisarlı Güreşçi Avrupa Şampiyonasında Güreşecek
Ordu’da düzenlenen Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonasında Akhisar Belediyespor forması ile mindere çıkan 3 sporcu derece almayı başardı. 46 ilden 360 sporcunun mücadele ettiği ve bu sene Ordu’da düzenlenen Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası, 4’ncü günde yapılan müsabakalar ile sona erdi.
Şampiyona sonunda 60 kilogramda Kerem Kamal Türkiye Şampiyonu olurken, 130 kilogramda Halil Can Dağcan Türkiye ikincisi, yine aynı kiloda Emre Muyan ise beşinci oldu. 60 kilogramda Türkiye Şampiyonu olan Kerem Kamal ayrıca turnuvanın en teknik sporcu ödülüne layık görüldü.
Yarışmalar öncesi çok ciddi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Akhisar Belediyespor Güreş Takımı çalıştırıcısı İsmail Göze, U23 Türk güreşi için çok büyük önem arz ettiğini çünkü bu sporcuların hem 2020, hem de 2024 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edeceğini ifade etti. Göze, “gençler kategorisinde yarışan şampiyon sporcumuz Kerem Kamal, bu yıl Haziran ayında İstanbul’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında güreşmeye hak kazandı” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol