Akhisarlı genç yazardan, Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya ziyaret
Akhisarlı 18 yaşında lise 3. sınıf öğrencisi olan Büşragül Çelik “Hayat Melodisi” isimli ilk kitabını tanıtmak için Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı makamında ziyaret etti. Daha önce kitap tanıtımlarını da yapan Büşragül Çelik, babası Erhan Çelik ve annesi Fadime Çelik ile birlikte Belediye Başkanı Salih Hızlı makamında ziyaret ederek kitabını imzaladı ve hediye etti.
Akhisar’da dünyaya gelen ve bedensel engelli olan 18 yaşındaki öğrenci Büşragül Çelik ilk ve orta okul eğitimini Bekir Pehlivanoğlu’nda gördüğü dönemlerde şiir ve kompozisyon yazmaya başladı. Daha sonraki yıllarda okumayı ve yazmayı seven Çelik, Akhisar Anadolu Fevzi Keskinoğlu Lisesi’ne başladığı dönemlerde kitap yazmayı hedefledi ve kısa sürede hedefine ulaştı.
7. sınıfta başladığı şiir ve kompozisyon yazılarına ara vermeden devam etti ve lise üçüncü sınıfta bu hayalini gerçekleştirdi. Popillon yayın evinde basılan kitabını Büşragül Çelik 16 Mart 2017 Perşembe günü Akhisar Belediyesi fuaye salonunda yapacağı 2.imza günü ile tanıtım yapacak. Tanıtıma Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya davet eden Çelik daha sonra kitaplarını Belediye Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak ve Ali Velestin için de imzaladı.
Gösterdiği gayretlerinden dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Salih Hızlı, kitap yazmaya devam etmesi gerektiğini vurguladı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol