Akhisar’ın Modernizasyonu MASKİ’den
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçe genelinde içme suyu tesislerinde yenileme çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda, tesislerde bulunan mekanik ömrünü tamamlayan motopompların ve elektrik panolarının da modernizasyonu gerçekleştirildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde vatandaşların daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketmeleri için içme suyu tesislerinde yenileme çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Akhisar ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan içme suyu tesislerinde ekonomik ömrünü tamamlayan motopomp ve elektrik panolarını yenileme çalışmalarını tamamladı. MASKİ ekipleri Akhisar’ın Kapaklı, Zeytinliova, Kayalıoğu, Seyitahmet, Hamidiye, Süleymanlı ve Hasköy Mahallelerindeki içme suyu tesislerinde; 14 adet motopomp, 9 adet elektrik pano yenileme, hidrofor tesisi kurulumu, yüksek gerilim hatları ile hatbaşı ayırıcılarının tadilatları,  vana ve çekvalf yenileme çalışmaları noktalandı. Tesislerin aydınlatma sistemleri de led aydınlatma tesisatı ile yenilenerek enerji tasarrufu sağlandı.
“Tesislerimizi modern hale getirdik”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Akhisar ilçesinde bulunan içme suyu tesislerinde titizlikle yürütülen çalışmaların tamamlandığını belirtti. Aslay, ”Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, vatandaşlarımızın sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketmeleri hususuna çok önem vermekte. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Akhisar ilçemizde bulunan içme suyu tesislerimizin modernizasyon çalışmalarını tamamladık. Akhisarlı vatandaşlarımız artık daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketecekler” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5

banner36