Akhisar Belediye Meclis Üyesi Feza Yavuzkasap’ın üyeliği düştü
Akhisar Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan ve 29 Eylül 2016 günü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanarak ceza evine gönderilen Feza Yavuzkasap’ın meclisteki durumu kesinleşti.
Akhisar İlçe Seçim Kurulundan yapılan açıklamaya göre 2014 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti Kontenjan 1. sıradan meclis üyesi olan ancak daha sonra MHP saflarına geçen Feza Yavuzkasap’ın yerine AK Parti yedek listesinde birinci sıradaki Muammer Efe’nin yeni belediye meclis üyesi olduğu bildirildi. Muammer Efe yarın (Çarşamba) yapılacak olan 2017 Nisan ayı olağan meclis toplantısında AK Parti saflarında yer alacağı bildirildi.
İŞTE GEREKÇE
Edinilen bilgiye göre MHP Akhisar Belediye Meclis Üysi Feza Yavuzkasap, Anayasa’nın 127 nci maddesinin 4. Fıkrası ile 5393 sayılı Kanunun 47. Maddesi gereğince, ilgi (e) yazı ekinde alınan Bakanlık Makamının 1 Mart 2017 tarihli onayı ile görevden uzaklaştırıldığı kararı alındığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün ilgi (e) yazısıyla görevden uzaklaştırılan Akhisar Belediye Meclis Üyesinin yerine 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesie 647 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile eklenen ikinci fıkra ile 46.madde hükümleri gereğince yerine AK Partili Muammer Efe’nin görevlendirildiği bildirildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5