Tarım Arazileri MASKİ’nin Koruması Altında
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ahmetli’nin Kargın Mahallesi’nde sürdürdüğü dere temizlik çalışmasında sona yaklaştı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde bulunan derelerde ıslah, temizlik ve korkuluk çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ahmetli ilçesine bağlı Kargın Mahallesi’nde bulunan derede 2 bin 500 metrelik dere temizlik çalışmasında sona yaklaştı. MASKİ ekiplerince devam eden çalışmalar tamamlandığında, yağışlı havalarda olası su taşkınları engellenerek dere çevresinde tarım arazisi olan mahalle sakinlerinin zarar görmesi engellenecek.      MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Ulvi Kaynak, temizlik çalışmalarının devam ettiği derede incelemelerde bulunarak Kargın Mahalle Muhtarı Fadıl Aygın’a çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daire Başkanı Kaynak’a, Ahmetli MASKİ İlçe Şefi Bülent Ordu ve MASKİ teknik personelleri eşlik etti.        
“Deremiz tehlike olmaktan çıkıyor”
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Ahmetli’nin Kargın Mahallesi’ndeki çalışmalarından dolayı memnun olduğunu belirten Kargın Mahalle Muhtarı Fadıl Aydın, “Manisa Büyükşehir Belediyemizin mahallemize çok büyük hizmetleri ve katkıları var. Özellikle deremizde yağışlı havalarda su taşkınları oluyordu. Bu taşkınlardan arazilerimiz ve çiftliklerimiz zarar görüyordu. Biz de bu durumdan dolayı başvurumuzu yaptık. Sağ olsunlar, MASKİ Genel Müdürlüğü iş makinalarını hemen gönderdi. Şu an deremizin temizlik çalışması büyük oranda tamamlandı. Küçük bir kısım kaldı. Orası da tamamlanmak üzere. Deremizin birkaç kısmında da menfez çalışması yapılacak. Deremiz, artık tehlike olmaktan çıkıyor. Mahallemizde DSİ’ye ait bir deremiz daha var. Tüm köyün yüzeysel ve arıtma sularının aktığı bir dere. Şu an tıkalı durumda. Görevli arkadaşlarımız oranın da kısa zamanda temizleneceği bilgisini verdiler. Bu hizmetlerden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanımız Ulvi Kaynak’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5

banner36