Kargın Mahallesi’ne Yeni Terfi Hattı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli Kargın Mahallesi’nde eskiyen terfi hattını yenileyerek mahalleliye daha kesintisiz içme suyu ulaşmasını sağlıyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın tamamına kesintisiz içme suyu temin etmek için il genelinde eskiyen hatları bir bir yeniliyor. Ahmetli ilçesine bağlı Kargın Mahallesi’nde de ekonomik ömrünü tamamlayan terfi hattı MASKİ ekipleri tarafından yenileniyor. Mahalleyi besleyen sondajdan çıkan suyun içme suyu deposuna ulaştırılmasını sağlayan 500 metrelik hattı daha sağlıklı hale getirmek için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Eski olması nedeniyle sık sık patlaklara sebep olan ve geçtiği güzergah dolayısıyla müdahalenin imkansız hale geldiği içme suyu boruları, kullanışlı ve sağlam yeni nesil borularla değiştiriliyor. Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla birlikte, Kargın Mahallesi sakinlerinin eski hattın neden olduğu su kesintilerinden dolayı mağduriyet yaşamasının önüne geçilecek.
“Artık sıkıntı çekmeyeceğiz”
Mahallenin içme suyu hattının MASKİ sayesinde daha sağlıklı hale geldiğini ifade eden Kargın Mahalle Muhtarı Fadıl Aydın, “Eski terfi hattımız tarım arazilerinin içerisinden geçiyordu. Uzun zamandır kullanıldığı için de sık sık patlak oluyordu. Bu patlaklarda da hem araziler zarar görüyordu, hem de ekipler bakım ve onarımını yapmakta zorlanıyorlardı. Şimdi hattımız daha sağlıklı hale geliyor. Artık eskisi gibi sıkıntı çekmeyeceğiz. Çalışmalar için Cengiz Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a teşekkür ediyorum” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol