Dibekdere’de Islah Çalışmaları Başladı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli’nin Dibekdere Mahallesi’nin dere taşkın sorununu ortadan kaldıracak olan ıslah çalışmalarında startı verdi.
Manisa’nın 17 ilçesinde taşkın tehlikesi barındıran akarsuların ıslah işlemlerinde hız kesmeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesinin Dibekdere Mahallesi’ndeki çalışmalarına da başladı. Dibekdere Mahalle Muhtarlığı tarafından iletilen talep doğrultusunda harekete geçen MASKİ ekipleri, hanelerin yakınında bulunan dereyi ıslah ederek vatandaş mağduriyetini ortadan kaldırıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen iş kapsamında, mahalle içerisinden geçen derede 250 metrelik betonarme U kesit ve menfez imalatı gerçekleştiriliyor. Çalışmalar tamamlandığında yağışlı havalarda rutubet sorunu yaşayan mahallelinin önemli bir sorununun çözüme kavuşturulmasının yanı sıra, menfez sayesinde yol geçişi de sağlıklı hale getirilecek.
“Cengiz Başkanımız sayesinde rutubetten kurtulacağız”
Yapılan çalışmayla birlikte mahallelinin rahata kavuşacağını söyleyen Dibekdere Mahalle Muhtarı Kemal Eser, “Mahallemizdeki deremizin ıslahının bir kısmı daha önceki yıllarda yapılmıştı, ancak yetersizdi. Yağışlı havalarda suların taşmasından dolayı etraftaki evlerde rutubet meydana geliyordu. MASKİ Genel Müdürlüğümüze başvurumuzu yaptık. Sağolsunlar, çalışmalara hemen başladılar. Şimdi hem sular taşmayacak, hem de köprü gibi olduğu için geçişimiz rahat olacak. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun. Sayesinde evlerimizdeki rutubetten kurtulacağız. Yapılan hizmetlerden ötürü kendisine ve MASKİ’ye çok çok teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol