Dereköylülere Güvenli Geçiş
MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli’nin Dereköy Mahallesi’ndeki derede ıslah çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda yapılan 8 adet yerinde dökme kutu menfez ile vatandaşların dere üzerinden geçişleri güvenli hale geldi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçede bulunan dere ve su kanallarında temizlik, ıslah ve korkuluk çalışmaları ile dereleri güvenli hale getirmeye devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 5 milyonluk yatırım ile 2017 yılı 1. etap dere ıslahlarına start verdiği Ahmetli İlçesine bağlı Dereköy Mahallesi’ndeki derede 8 farklı noktada toplamda 57 metre uzunluğunda yerinde dökme kutu menfez çalışmasını tamamladı. Yapılan çalışma ile dere çevresinde yaşayan vatandaşların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişleri sağlandı. Yağışlı havalarda artan su miktarının dere yatağından sağlıklı bir şekilde akışı da sağlanmış oldu.
“Mahallemize çok ciddi hizmetler geldi”
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Ahmetli’nin Dereköy Mahallesi’nde bulunan derede ıslah çalışmasını tamamlamasıyla mahalle sakinlerinin rahat bir nefes aldığını belirten Dereköy Mahalle Muhtarı Oruç Karaaslan, ”Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğü mahallemizde çok önemli hizmetler gerçekleştirdi. Mahallemizin içme suyu şebeke ve kanalizasyon altyapımız, düğün salonumuz, yollarımıza parke taşı ve sondaj hizmetleri mahallemize kazandırıldığı için çok mutluyuz. Deremizde de çok ciddi bir çalışma tamamlandı. Yağışlı havalarda yağmur suyu sağlıklı bir şekilde akışı gerçekleşmiyordu. Ve dere etrafında yaşayan vatandaşlar dere üzerinden karşıdan karşıya geçemiyorlardı. Islah çalışması kapsamında yapılan menfezler sayesinde bu sorunumuz da ortadan kalktı. Başta Cengiz Ergün Başkanımıza, Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi. 
                                                                          

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol