Bataklık Olan Karaköy Deresi Temizlendi
MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Karaköy Mahallesi’nde bataklık durumundaki derenin temizlik çalışmasını tamamlayarak mahalle sakinlerini rahatlattı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçede merkezinde ve mahallelerinde bulunan dere ve DSİ kanallarında temizlik, ıslah ve korkuluk çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü, 2 buçuk kilometre içme suyu şebekesini ve 2 kilometre kanalizasyon hattını yenilediği Ahmetli’nin Karaköy Mahallesi’nde 2 kilometrelik ıslahsız yaş derede temizlik çalışmasını tamamladı. Karaköy Mahalle Muhtarlığından, MASKİ Genel Müdürlüğü İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na gelen talebi değerlendirmeye alan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bataklık ve haşerat yuvası durumundaki derede temizlik çalışması gerçekleştirerek dereyi sağlıklı hale getirdi.
“Mahallemize güzel hizmetler yapıldığı için çok memnunuz”
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Ahmetli Karaköy Mahallesi’nde hayata geçirdikleri hizmetlerden dolayı çok memnun olduklarını belirten mahalle muhtarı Abdullah Adıgüzel, ”Mahallemize bugüne kadar çok güzel hizmetler yapıldı. İçme suyu şebeke ve kanalizasyon hatlarımız tamamen yenilendi. Yollarımızda parke taşı ile kaplandı. Şimdi de bataklık ve haşerat yuvası durumunda olan deremiz temizlendi. Yabani bitkilerden dolayı deremizde sağlıklı bir su akışı gerçekleşmediği için su taşkınları meydana geliyordu. Bu yüzden dere etrafındaki tarım arazilerimiz zarar görüyordu. Temizlik çalışması gerçekleştiği için çok memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol