Ahmetli’de Hizmet Bayramı

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilendiğini, ulaşım için düzenli toplu taşıma aracına kavuştuklarını, mezarlık bakımlarının yapıldığını ve parke taşı kaplanarak yolların yenilendiğini belirten mahalle halkı, en çok da Dereköy Düğün Yeri’ne kavuşmanın sevincini yaşadı. Mahalle sakinleri yapılan hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederek, selamlarını iletti ve “Cengiz Ergün gibi bir başkan daha önce görmedik, Allah ondan razı olsun” diyerek, hayır dualarında bulundu.
Büyükşehir Belediyesi kanunu kapsamında köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile tarihlerinde görmedikleri hizmetlere ulaşmanın sevincini yaşıyor. Bu mahallelerden birisi de Ahmetli ilçesi Dereköy Mahallesi. Dereköy Mahallesi’nin altyapı sorununu çözmek için ilk olarak MASKİ Genel Müdürlüğü vasıtasıyla kanalizasyon ve içme suyu hatları yenilendi. Mahallenin altyapısı sağlıklı bir hale getirildikten sonra tüm sokakları, kilit parke ile kaplandı ve güzel bir görünüme kavuştu. Toplu taşıma ve mezarlık bakımları da sorunsuz bir şekilde ilerlemekte. Mahalleye yapılan yatırımların kendilerini çok sevindirdiğini belirten mahalle halkı en çok da Başkan Cengiz Ergün’ün talimatıyla yapılan Düğün Yeri’ne sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

“Cengiz Başkan’dan Allah Razı Olsun”
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sayesinde gerçekleşen hizmetlerin kendilerinde tarifsiz mutluluk yarattığını belirten mahalle sakinleri, düşüncelerini diye getirdi.
Hasan Kozan, “Cengiz Başkan’a nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Kahvenin altındaki meydana düğün yeri yaptı. Altyapı ve kilit parke taşlarımızı yapıldı. Yağmur, çamur sorunu yok, kabirlerimiz temizlendi. Daha yapacak bir şey kalmadı. Allah bin kere razı olsun. Başkanımızın görevinin devamını diliyoruz, kendisinin her zaman yanındayız”.
Müşerref Karaaslan, “Daha önce böyle hizmet görmedik, gurur duyuyoruz başkanımızla. Allah razı olsun, sayesinde mutluyuz. Eskiden çamurun içinde düğün yapıyorduk, yemek verirken sıkıntı yaşıyorduk. Düğün yerimiz yapıldı. Eskiden hiçbir şey yoktu, susuzduk, kuyudan kurtlu kurtlu su içiyorduk, şimdi sağlıklı su içiyoruz, başkanımıza uzun ömürler diliyorum”.
Ramazan Kozan, “Suyumuz akıyor, yolumuz yapıldı, toplu taşıma aracımız gelip gidiyor, çok memnunuz. Düğün yerimiz yapıldı, artık düğün ve yemeklerimizi gölgede yiyor, içiyoruz. Bütün hizmetlerimizi yaptı. Anlatmakla bitmez. Başkanımızın her zaman arkasındayız.”
Dudu Bilgin, “Başkanımız, mezarlığa kadar yollarımızı yaptı, suyumuz da akıyor. Düğün yerimizi yaptı, altında oturuyoruz düğünümüzü, mevlidimizi okutuyoruz, sağ olsun. Allah ondan bin kere razı olsun”.
Halil İbrahim Bilgin, “85 yaşındayım, köyümüze daha önce böyle bir hizmet hiç yapılmadı. Köy içinden mezarlığa kadar olan yola taş döşendi, sondajımız vuruldu suyumuz akıyor. Düğün salonumuz yapıldı, bunun kadar hiç hizmet gelmemişti. Cengiz Başkan gibi bir adam daha gelmez, Allah uzun ömürler versin. İstenildiğinde he hizmetler yapılıyormuş, başkanla gördük”.

 
Anahtar Kelimeler:
ahmetli hizmet bayramı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol