Ahmetli'nin İçmesuyu Yaza Hazırlanıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Fevzi Demir, Ahmetli’nin yaz aylarında su ihtiyacını giderecek projeler için ilçeyi ziyaret etti.
MASKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerin yaz aylarında su sıkıntısı çekmemesi için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, Ahmetli’nin içme suyu projeleri de hazırlanıyor. İçme Suyu Daire Başkanı Fevzi Demir ilçeye ziyaret gerçekleştirerek çalışma yapacakları mahallelerde incelemelerde bulundu. Demir’e Bakım-Onarım ve İşletmeler Şube Müdürü Recep Günay ile birlikte Ahmetli Koordinasyon İşleri Şube Müdürü Orçun Abalı ve MASKİ İlçe Şefi Bülent Ordu eşlik etti. Ahmetli’nin içme suyu ile ilgili sıkıntıların masaya yatırıldığı ziyarette bakım-onarımı yapılacak içme suyu depoları ve Seydiköy mahallesinde yer alan hidrofor binası çalışma yapılması için programa alındı.
Sondajlar yedeklenecek
Sondaj programı üzerinde büyük bir titizlikle çalıştıklarını ifade eden İçme Suyu Daire Başkanı Fevzi Demir, mevcut sondajları da ilçe ziyareti kapsamında gezerek, merkezi besleyen kuyulara takviyeler yapacaklarını söyledi. Kestelli Mahallesi’nin içme suyu için de proje hazırlıklarına başladıklarını vurgulayan Demir, Dibekdere Mahallesi’ndeki sondajdan yapılacak olan bağlantıyla bu sıkıntıyı rafa kaldıracaklarını belirtti.
Sorun yumakları ortadan kaldırılıyor
İçme Suyu Daire Başkanı Fevzi Demir, ilçelere düzenli ziyaretler gerçekleştirerek, eksiklikleri yerinde tespit ettiklerini belirtti. Daire Başkanı Demir, “Yaz aylarının Manisalılara sorun teşkil etmemesi için ekibimizle birlikte ilçelerimizi ziyaret ederek, notlarımızı alıyoruz. Ahmetli ilçemize yaptığımız ziyaret sonrasında da öncelik sırasına göre çalışma yapılacak noktaları belirledik. İlçemizde içme suyu depolarının bakım-onarımını gerçekleştirerek daha sağlıklı hale getireceğiz. Gezdiğimiz depoları programa aldık. İçme suyu sondajları için de ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere merkeze yeni sondajlar açacağız. Yıllardır ilçelerimizde birikmiş olan sorun yumaklarını tek tek ortadan kaldıracağız” dedi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5