Ahmetli'de 332 Sıcak Yuvadayız
2013 yılında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle kurulan ve 17 ilçede hizmet veren Gıda Bankası, Ahmetli’de maddi durumu yetersiz ailelerin mutfak giderlerine mütevazı bir katkı sağlıyor. Bu kapsamda 332 aile, gıda bankasının yardımlarıyla sıcak bir sofranın etrafında birleşiyor.
Nasıl Faydalanılır?  
İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi ilçe koordinasyon merkezlerine ya da kendilerine en yakın Gıda Bankası’na giderek, burada bulunan başvuru dilekçesini dolduruyor. Talep edilen bazı belgelerle birlikte bu dilekçeyi başvurdukları yere teslim ediyor. Oluşturulan özel bir komisyon başvuruyu incelemeye alıyor. Yardımların doğru ve gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması amacıyla bu çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Olumlu sonuçlanan başvurular, başvuru sahibine en kısa sürede bildiriliyor.
Zor Günler Birlikte Aşılır
Hz. Muhammed’in, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözünü hatırlatarak yardımlaşmanın önemine vurgu yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bizler bir ve beraber olacağız. Yardımlaşarak, kardeşliğimizi pekiştirerek zor günlerimizi her zaman aşabiliriz. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi her vatandaşımızın yanındayız” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol