Öz Kahta Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi açıldı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yeni kurulan Öz Kahta Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ilk genel kurul toplantısını yaptı.

Adıyaman’ın Kahta Belediyesi konferans salonunda yapılan genel kurul toplantısına Malatya Esnaf ve Sanatkar Kooperatifi Bölge Birliği Başkanvekili Abuzer Aslantürk ve kooperatif üyeleri katıldı.

Toplantıda divan başkanlığı için oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucu divan başkanlığına Malatya Esnaf ve Sanatkar Kooperatifi Bölge Birliği Başkanvekili Abuzer Aslantürk seçildi.

Toplantı İstiklal Marşının okunmasının ardından yönetim kurulu raporları, kar zarar tablosunun görüşülmesi ve denetim kurulu raporunun okunmasıyla devam etti.

Toplantı, Öz Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yeni yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçilmesinin ardından Zeynal Aydın’ın başkan seçilmesiyle sona erdi.

Toplantı sonunda Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 3. Kredi Kefalet Kooperatifi kurulduğunu belirten Bölge Birlik Başkanvekili Abuzer Aslantürk, Amaçlarının Kahta ilçesindeki esnaf ve sanatkarlara katkı sunmak olduğunu söyledi.

Bölge Birlik Başkanvekili Aslantürk, “Birliğimiz Esnaf ve Sanatkarlarımızın işyerlerini büyütmesini ve geliştirmeleri amacıyla kredi veriyor. Allah, Kahta’daki esnaf ve sanatkarların geleceğinin daha hayırlı, kazancı helal olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol